O nas

 • Sudeckie Kryształy 2015

  Sudeckie Kryształy 2015

Przed założeniem własnej Kancelarii współwłaściciel Danuta Basoń pracowała 12 lat w różnych firmach jako księgowa.

Kancelaria Podatkowa rozpoczęła działalność jako firma jednoosobowa w 1991 roku. Od 1993 r. Kancelaria Podatkowa działa jako spółka cywilna. Działalność prowadzimy na podstawie wpisów na listę doradców podatkowych pod nr 2233 i 2234 nadanym przez Ministra Finansów, oraz w oparciu o uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych – Certyfikat Księgowy nr 31917 wydany przez Ministra Finansów. Od 20.08.2015 działamy również dodatkowo jako Kancelaria Podatkowa Basoń spółka z ograniczoną odpowiedzialnością KRS 0000569453.

Współwłaściciel Danuta Basoń jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego wydziału Prawa i Administracji. Ukończyła Podyplomowe Studia Rachunkowości oraz Podyplomowe Studia Podatkowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Współwłaściciele i pracownicy systematycznie podnoszą kwalifikacje na różnorodnych szkoleniach i seminariach.

Pracujemy na profesjonalnym programie OPTIMA firmy COMARCH z Krakowa.

Najważniejszym celem naszej Kancelarii jest zapewnienie Naszym klientom maksymalnego komfortu prowadzenia działalności gospodarczej, poprzez przejęcie obowiązków i reprezentowania ich przed organami podatkowymi i jednostkami ZUS, zapewniając pomoc i dyskrecję.

Dzięki doświadczeniu jakie nabyliśmy przez 28 lat współpracy z klientami jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard jakości świadczonych usług. Możemy śmiało zagwarantować, że sprawdziliśmy się zyskując uznanie i zaufanie naszych klientów. Niejednokrotnie nasza praca była weryfikowana i kontrolowana przez organy kontroli skarbowych oraz ZUS. Posiadamy dobrą opinię w Urzędach Skarbowych i ZUS.

Kancelaria Podatkowa S.C.

 • działa w oparciu o zapisy ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (tekst jednolity Dz. U. 2008 r. Nr 73 poz 443 z późn. zm),
 • działa również w oparciu o zapisy ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (tekst jednolity Dz. U. 1994 r. Nr 120 poz 591)
 • w związku z wykonywaniem doradztwa podatkowego, posiada aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za ewentualne błędy popełnione przez pracowników i współwłaścicieli Kancelarii Podatkowej.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest samorządem zawodowym działającym na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (tekst jednolity Dz. U. 2008 r. Nr 73 poz 443 z późn. zm). Przynależność doradców podatkowych do Izby jest obowiązkowa i powstaje z chwilą wpisu na listę (tytuł "doradca podatkowy" spółka doradztwa podatkowego" podlegają ochronie prawnej). W wykonywaniu swoich zadań samorząd doradców podatkowych jest niezależny i podlega tylko ustawom. Minister Finansów prowadzi rejestr podmiotów uprawnionych do wykonywania doradztwa podatkowego.

 • Certyfikat Rzetelnego Biura Rachunkowego

  Certyfikat wydany przez Centrum Informacji Księgowej potwierdzający rzetelność i profesjonalizm Kancelarii Podatkowej s.c. Danuta, Bogusław Basoń

 • Pracownicy

  Kancelaria Podatkowa aktualnie zatrudnia doświadczonych wysoko wykwalifikowanych pracowników. Nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie zawodowe oraz rozległą wiedzę teoretyczną w zakresie przepisów prawa podatkowego, prawa pracy, prawa cywilnego i przepisów ZUS. Kadra zawsze chętnie odpowie na Państwa pytanie i pomoże rozwiązać wszystkie problemy.

 • Szanowny Kliencie

  Szanowny Kliencie Kancelarii Podatkowej S.C. Danuta i Bogusław Basoń. W trosce o dalszą współpracę z Państwem postanowiliśmy napisać do Państwa kilka naszych spostrzeżeń.

© Kancelaria podatkowa s.c. D. B. Basoń 2021